טור תעסוקה שבועי

‏‏ "לְנַצֵּחַ" / טור התעסוקה השבועי של הרב י. דהאן

בטור הקודם פעלנו עם כח התפארת במיזוג ואיזון בין המשיכות השונות שיש לנו לקביעת מטרה תעסוקתית מתאימה ומעשית.

בטור זה אנו ממשיכים במסע לעבודה איכותית ומתאימה ומפעילים את כח הנצח – לנצח את החסמים, המניעות והעיכובים מבית – מתוכנו ומחוץ על מנת להוציא את התכנית שלנו לפועל ולהגיע להישגים.

גם אחרי שכבר החלטנו על מטרה, בפנינו התמודדות והתגברות על פחדים, חששות וחסמים אותם יש לנצח על מנת להגיע ליעד. לעיתים נדרש האדם גם לנצח את עצמו ולעשות דבר שהוא היפך טבעו. כלומר, גם אם האהבה והמשיכה אצלו לא מספיק חזקות ואינן מניעות אותו ליעד, הרי הוא מגלה בעצמו כוחות לעשות ולבצע את זה בדרך ניצוח והתגברות.

על מנת לנצח יש להפעיל את ה'ביטחון העצמי' שלנו ביכולת שנתן לנו ה' לפעול ולהצליח.

מנסיוננו במרכז ההכוון התעסוקתי, חיזוק הביטחון העצמי הוביל את המשתתפים לקום, להעיז ולפנות למעסיקים ובראיונות איתם לשדר את הביטחון שבעצם המעסיקים מחפשים ולנצח את כל ההפרעות שבדרך לקבלה לעבודה.

כמה סיפורים של אלו שניצחו:

במהלך סדנת העצמה תעסוקתית משתתפי מפתח סיפרו על שינוי משמעותי שעשו :

נ' בחר לעזוב את מקום עבודתו במשך 3.5 שנים, בו עבד עם חומרים חריפים בשכר מינימום עם נזק מתמיד לבריאות. אחרי המפגש השלישי נ' החליט לבצע את השינוי המיוחל ומצא עבודה חלומית מבחינתו – אחראי מחלקה ברשת מזון.

כ' משתתף בן 40 היה בסטטוס לא עובד עד בואו לסדנה. למפגש הרביעי הוא הגיע מאושר לאחר פניה יזומה שהוא עשה למעסיק שקיבל אותו ואף מכשיר אותו לעבוד במיכשור דיגיטלי.

יש לציין שהקבוצה היתה מכילה, מפרגנת ומעודדת ועזרה למשתתפים לנצח ולהתעקש להצליח.

א' הצטרף לתכנית כבעל עסק קטן עם רצון להתקדם. הוא עבר תהליך עם מקדם תעסוקה כשהדגש היה על שינוי הגישה בקשר לעסק. השינוי התבטא גם בפניות של לקוחות כשא' משדר ביטחון ומציע שירות של חברה מקצועית מכובדת. ב"ה, ההצלחה האירה פנים לא' שקיבל הזמנות רבות.

 

כותב הטור הוא הרב יהל דהאן, מנהל מפתח צפת ובעל תואר שני במנהל עסקים MBA בהתמחות באלכ"ר