עולם עבודה עתידי

המאה העשרים ואחת מאופיינת העלייה הולכת וגוברת בקצב ההתפתחות הטכנולוגית, תופעה שזכתה לכינוי "הלם העתיד". אכן, שינויים תרבותיים – חברתיים שבעבר ארכו מאות שנים, תוקפים את העולם המודרני תוך חודשים מועטים בלבד.

גם בשוק העבודה חלו שינויים קיצוניים בתוך שנים בודדות. מערכת היחסים בין העובד למקום העבודה, סוגי המשרות והציפיות המשתנות משילוב של משפחה ופרנסה  הם רק חלק מהגורמים שמסייעים לו להגדיר את שוק העבודה העדכני.

בהתבסס על עבודתה של נירית כהן, מי שמכהנת כדירקטור משאבי אנוש באינטל מרחב אירופה, מוצגים לפניכם המגמות המרכזיות לשינויים בשוק העבודה:

עולם עבודה דינאמי ולומד

בעולם העבודה הישן מקום עבודה טוב היה מקום שאפשר להתחיל בו את הכניסה לשוק העבודה, להתבגר בו ולהזדקן איתו, כאשר השכר בדרך כלל בעלייה לאורך כל שנות העבודה. בעולם ההוא היה מקובל לרכוש מקצוע לכל החיים, תוך ידיעה כי הכשרה מקצועית והשתלמויות יסופקו על ידי המעסיק.

כיום, עובד ממוצע בארצות הברית עובר כ-12 תפקידים לפני גיל 50, כאשר ההכנסה תנודתית, עולה ויורדת במהלך השנים. כ-40% מהתעסוקה בישראל היא במקומות שנמצאים בסיכון גבוה לתהליך מיחשוב בשני העשורים הקרובים. השינויים הטכנולוגיים המהירים מעלימים מקצועות ישנות במהירות, ופותחים ערוצי תעסוקה חדשים באותו קצב. כיום, האחריות להישאר רלוונטי ותואם שוק מטלת בעיקר על העובד.

בשוק העבודה הישן עובד טוב היה בעל כישורים ממוקדים שהתאימו למקצוע בו הוא עבד. כיום, מסתכלים על כישורי עובד במודל T: עובד טוב צריך להתמקצע ולהעמיק את הידע שלו בתחום העיסוק הספציפי, אך גם לשלוח זרועות לידע, הכרות ועבודת צוות עם תחומים שונים ומגוונים.

המשמעות של המעבר לדינאמיות בשוק העבודה רלוונטיים עבור עובדים לאורך כל מסלול הקריירה:

בעת חיפוש עבודה, רצוי לתפוס כל תפקיד כמקדם וכמוסיף לסל היכולות שמביא איתו העובד. חשוב לא להירתע ממשרות פתיחה ומשרות זמניות, וגם לא להתקבע אליהם. יש להתבונן בכל עבודה כחלק מההכשרה וכמקפצה לקראת עבודת המשך טובה, מקצועית או כלכלית יותר.

עבור קידום ושמירה על רלוונטיות בשוק העבודה, עובד עם מבט קדימה צריך להישאר מעודכן כל הזמן, לרכוש כלים חדשים וכך להתאים את עצמו למציאות המשתנה. הוא צריך להקצות מראש זמן ומשאבים בשביל לרכוש ידע חדש ורלוונטי, להתקדם ולהתפתח.

עבודה חוצה זמן, מקום ומסגרת

בעבר, רוב העבודה התבצע באמצעות נוכחות פיזית במקום עבודה עיקרי. כיום, יותר ויותר מועסקים עובדים מרחוק. בעבר החלוקה לקטגוריה הייתה ברור: שכיר או עצמאי, כאשר לעיתים קרובות מועסק עבד במקום עבודה עיקרי אחד. מה שהגדיר הצלחה בעבודה היה קידום ועלייה בשכר.

בעתיד הלא רחוק, עד 75% מהמועסקים יעבוד מחוץ למשרד המסורתי. אחוזים ניכרים מהשכירים יעבדו גם כפרילאנסרים. הצלחה בעבודה לא תכלול רק התבוננות על קידום או על משכורת, אלא תשקלל גם משמעות והנאה בעבודה, עניין וזמני פנאי.

"השינויים כבר כאן" כותבת נירית כהן "בין אם אנחנו אוהבים אותם ובין אם לאו. השאלה היחידה איננה אם הם ישפיעו עלינו אלא מתי זה יקרה והאם נהיה מוכנים?"