שיעורי עזר

עולם האקדמיה דורש הרבה מעבר ל'ראש טוב' ואינטליגנציה. הוא דורש הרבה תירגול, בעיקר לאלה שאינם מנוסים ורגילים בעולם הזה. לא תמיד יש זמן ופניות לכך, ולא תמיד יש כלים שיסייעו להשלמת הפערים.

לצערנו, יש אחוז נשירה לא מבוטל בקרב סטודנטים חרדים, דווקא בגלל חוסר הסיוע לסטודנט בשיעורי עזר ובתרגול יעיל.

בדיוק בשביל כך אנחנו כאן למענכם, גם בתחום זה. מפתח מפעילה מערך סיוע לסטודנטים חרדיים. במסגרת התוכנית, מפתח מסבסדת שיעורי עזר לסטודנטים וכך מסייעת להם לסיים בהצלחה את לימודי המקצוע ולהגיע עם נתוני פתיחה טובים לשוק העבודה.

למה זה חשוב?

ברוב המקצועות האקדמאיים, הצלחה בקורסים חיונית להמשך ההתקדמות וההצלחה: חלק מהמקומות דורשים ממוצע ציונים מסוים בשביל לעבור משנה א' לשנה ב', לדוגמא. הצלחה ב'קורסי חובה' מסוימים היא קריטית בשביל להמשיך לקורסים מתקדמים ולסיים את הלימודים בתוך פרק זמן סביר.

ממוצע ציונים גבוה משמעותי גם בעת הכניסה לשוק העבודה או בהרשמה ללימודי המשך.

למי מיועד המערך המסייע?

המערך מיועד למשתתפי מפתח הלומדים במכינה לקראת לימודים אקדמאים, במהלך לימודים אקדמאיים או בהליך הכשרה מקצועית של הנדסאות.

מה כוללת התמיכה?

משתתף זכאי פעם אחת בכל סמסטר לסיוע במימון שיעורי עזר. כל אישור תקף לעד שמונה עד שתים עשרה שיעורים לפי המועדים והעניין. ניתן לערוך שיעורי עזר קבוצתיים וכך לאפשר מספר שיעורים גדול יותר.

עלות שיעור לא תעלה על 150 ₪ לשעה כולל מע"מ. קבלת הסיוע מותנת בהשתתפות כספים של המשתתף, בעלות של 20 ₪ לשיעור. במקרים חריגים ניתן לפנות בבקשה למנהל מרכז מפתח.

איך מקבלים שיעורי עזר?

הגשת בקשה

משתתף יגיש למקדם התעסוקה בקשה ('נספח א') לקבלת סיוע. הבקשה תגובה בחוות דעת של מורה / מרצה לגבי נחיצות המקצוע המבוקש עבור הלימודים של המשתתף, וכן באישור לימודים עדכני.

בחירת מורה

לאחר אישור הבקשה, יש לבחור מורה / מכון לשיעורי עזר. מפתח מחזיקה המלצות לאנשי מקצוע ולמכוני עזר בתחומי שונים. חשוב לבדוק שהמורה או המכון יכולים להנפיק חשבוניות מס מסודרות. המורה צריך להיות מאושר על ידי מקדם התעסוקה של מפתח.

התחלת הלימודים

אחת לחודש על המשתתף להעביר דיווח לימודים וחשבוניות, החתומים על ידי המורה והמשתתף ('נספח ב'). לאחר סיום מחצית מן השיעורים שאושרו תערך פגישת אמצע בשביל לאשר את המשך הסיוע.