בקרוב תיפתח הכשרת מזכירות רפואיות במפתח באר שבע. הקורס, בשיתוף מכללת אתגר, יקנה ידע מקצועי וכלים לניהול משרד רפואי תוך כדי שימת דגש על עבודה מעשית במשרד זה. בנוסף, יוכשרו התלמידות לעבודה בכל מוסד או ארגון רפואי.

למי מיועדת ההכשרה?

ההכשרה מיועדת לבוגרות 12 שנות לימוד, בעלות יידע באנגלית , עברית ובדיקת ויכולת עבודה בסביבה ממוחשבת כולל הפקת מסמכים. הרישום לקורס מותנה בראיון קבלה.

מהי מזכירות רפואית?

מזכירות רפואיות מועסקות במערכת הבריאות ומבצעות מגוון פעילויות הקשורות בטיפול. תפקידה של המזכירה הרפואית נרחב ומקיף וכולל טיפול בכל הנושאים הארגוניים המנהליים. בקורס "מזכירה רפואית" ילמדו הסטודנטיות אודות המיומנויות המקצועיות ויכירו את כל המונחים המדעיים והרפואיים ששייכים לתחום זה. לאורכו של הקורס יעמיקו המרצים אל תוך עולם הרפואה ויחשפו את הסטודנטים למגוון רחב של נושאים מתוך מקצועות הרפואה והפרא-רפואה. קורס זה כולל הדרכה מקצועית, ספרי לימוד וחומר עזר, תיק לימודים ושיעורי תרגול שיסייעו לתלמידות.

תכנית הלימודים

קורס "מזכירה רפואית" ייארך 400 שעות לימוד בסיומו תוענק לסטודנטיות שיעמדו בדרישות תעודת גמר מטעם מכללת אתגר וסיווג מקצועי של 'מזכירה רפואית' מטעם משרד הכלכלה.

בקורס יינתן דגש על מספר נושאי לימוד: מבוא למקצוע ולתפקיד, סודיות ואתיקה מקצועית, מבוא למדעי הרפואה, מיומנויות ארגון וניהול, תקשורת בין אישית ומתן שירות, תוכנות מחשב ומיומנויות מקצועיות טכניות מתקדמות.

הקורס כולל חלק מעשי משמעותי במקביל ללימודים התיאורטיים כאשר החלק המעשי הוא תוסף משמעותי וחשוב ללמידה ולהכשרתן של הסטודנטים למזכירות רפואיות מקצועיות ומיומנות. התלמידות יצאו לסיורים במרכזים רפואיים וירחיבו את אופקיהם בתחום הנלמד