עשרות גברים חרדים תושבי צפת והצפון הוכשרו לשמש בתור מדריכי שחיה. המדריכים ישתלמו בקורסי המשך לקראת התמחות בהידרותרפיה. הקורס הינו תוצר של שיתוף פעולה בין מפתח צפת למרכז בועות.

במרכז מפתח צפת זיהו צורך גובר מצד האוכלוסייה החרדית בצפון להשתלב בתחום הטיפול. ניתוח הצרכים בשוק הוביל לפתיחת קורס מדריכי שחיה ומטפלי הידרותרפיה בצפת.

שיתוף הפעולה עם מרכז בועות

מנהל מרכז מפתח צפת יהל דהאן שיבח את שיתוף הפעולה בין מפתח למרכז בועות:

"שיתוף הפעולה עם מרכז בועות שנחשב למוביל בתחומו, שם למטרה להכשיר מדריכי שחיה ומטפלים חרדים שיוכלו לתת מענה במגזר החרדי בתחום הטיפולים במים"

ר' צבי הנדלס מייסד ומנכ"ל בועות מספר על הייחודיות של הקורס:

"הקורס ייועד לגברים והוא מתנהל על פי כללי ההלכה והצניעות. במסגרת הקורס הוכשרו התלמידים לשמש כמדריכי שחיה וקיבלו תעודה מוכרת ממשרד התרבות והספורט בכדי שיוכלו להשתלב בתעסוקה בתחום.

בהמשך צפוי מפתח לפתוח קורס המשך עם מרכז בועות. בקורס ההמשך ילמדו מדריכי שחיה טיפול באמצעות הידרותרפיה ויוסמכו כמטפלים מקצועיים בתחום שזוכה לביקוש רב".

עשרות הידרותרפיסטים בוגרי מפתח שולבו בשוק העבודה

עד כה הוכשרו כ-300 חרדים לשמש כמטפלים בהידרותרפיה בערים החרדיות ובהם ירושלים בני ברק אשדוד בית שמש, ביתר עילית, מודיעין עילית ועוד.

במרכז מפתח בצפת מציינים כי לאור ההיענות הגבוהה והביקוש הרב בכוונתם לפתוח בחודשים הקרובים קורס מקביל לנשים. הקורס יועבר כמובן על פי כללי ההלכה והצניעות.

מהי הידרותרפיה?

הידרותרפיה הינה שיטת טיפול, הדרכה והפעלה במים. מטרת ההידרותרפיה היא לשפר את המצב הפיזי והנפשי של המטופל תוך שיפור תפקודו בכל תחומי החיים. הטיפול נשען על עקרונות הפיזיותרפיה ומנצל את התכונות הייחודיות של המים לטובת המטופל. כך למשל נתמך הטיפול בתכונות טבע כמו אובדן תחושת משקל במים, לחץ הידרוסטטי, קלות התנועה ועוד. הטיפול מותאם אישית לצורכי המטופל ומתאים למגוון רחב של לקויות. הטיפול ההידרותרפי ניתן לרוב בשילוב של מספר שיטות טיפול והרפיה במים.