למעלה מחמש מאות משתתפים ביריד הפרנסה באלעד

הצלחה גדולה ליריד הפרנסה הגדול שנערך השבוע באלעד על ידי מרכז 'מפתח אלעד', בסיוע עיריית אלעד ובהשתתפות מעו"ף – ייעוץ ליזמים ובעלי עסקים קטנים. היריד התקיים בשעות נפרדות לגברים ולנשים, עם השתתפות מרשימה של למעלה מחמש מאות איש, מחפשי עבודה תושבי אלעד והסביבה, שנחשפו למגוון משרות איכותיות בחברות המובילות במשק, בהן קוקה קולה, אלקטרה, תה ויסוצסקי, מגה קמעונאות, יו פי אס, חברת החשמל, הפניקס ועוד. הרב פנחס גרוס, מנהל מרכז 'מפתח – אלעד' וחבר הנהלת העיר, מדגיש כי כל המשרות שהוצעו ביריד היו בשכר של לפחות 30 ₪ ומעלה לשעה, תוך הקפדה רבה על משרות מכובדות, בתנאים מעולים ובהתאמה מלאה לצורכי העובד החרדי.

לפני הצהריים: יריד פרנסה לנשים

בשעות שלפני הצהריים נערך היריד לנשים בלבד, כאשר מיד עם פתיחת היריד, שהתקיים במתנ"ס ברחוב אבטלון, כבר נהרו למקום מאות מתושבות העיר אלעד והסביבה. היריד הופק במתכונת מושקעת ומסודרת היטב, עם חלוקה ברורה בין מתחם המשרות, בו הציגו חברות מובילות במשק מגוון משרות איכותיות פנויות. לצדו פעל מתחם הלימודים וההכשרות, בו הוצגו מגוון מסלולי לימוד והכשרה מקצועית על ידי המכללות המובילות במגזר החרדי. מתחם מיוחד הוקדש ליזמים ובעלי עסקים קטנים, שקיבלו ייעוץ והדרכה מקצועית ממומחי 'מעוף' – ייעוץ והדרכה ועסקים קטנים, שנטלו חלק מרכזי בקיום יריד הפרנסה הגדול. במרכז האולם קיבלו המשתתפות שירותי ייעוץ והכוונה וכן אבחונים מקצועיים על ידי מומחי תעסוקה מבית 'מפתח – אלעד', ללא כל תשלום. בנוסף, נרשמו במקום מאות משתתפות למגוון הקורסים והסדנאות המוצעים חינם במרכזי מפתח.

במסגרת ארוחת צהריים חגיגית שנערכה במקום עם סיום היריד לנשים, ביקש הרב פנחס גרוס להודות למר מתי פיירמן, מנכ"ל 'מיזם למעשה' המפעילה את מרכזי מפתח בדרום ובמרכז הארץ, על ההירתמות והמסירות להוצאת היריד לפועל. הוא גם קידם בברכה את ראש העיר אלעד, הרב ישראל פרוש, שהגיע אישית להתרשם מהצלחת יריד הפרנסה. הרב גרוס הביע הערכה רבה על עזרתו של ראש העיר בהפקת היריד, במסגרת פעילותו העניפה לטובת קידום התעסוקה בעיר אלעד. בדבריו הדגיש כי חזונו כמנהל מרכז 'מפתח אלעד' הוא לאפשר לכל מחפש עבודה באלעד לקבל את הכלים המקצועיים ואת ההכוונה המתאימה בדרך לפרנסה בכבוד.

"ההשתתפות המרשימה ביריד תאפשר לנו להרחיב את מעגלי הסיוע עבור מחפשי עבודה. זאת באמצעות הצוות המקצועי והמסור של 'מפתח אלעד', שימשיך עם כל משתתף את התהליך המקצועי עד לאיתור מקום העבודה המתאים ביותר עבורו", דברי הרב גרוס.

בהמשך: יריד פרנסה לגברים

אחר הצהריים נפתח יריד הפרנסה הגדול לגברים, כאשר גם בחלק הזה ההשתתפות המרשימה של מאות מחפשי עבודה הפתיעה את הנהלת 'מפתח – מעשה', שנערכה לכמאה משתתפים, בעוד בפועל הגיעו למעלה ממאתיים איש. במשך כל שעות היריד, הן בשעות לנשים והן בשעות לגברים, קיבלו המשתתפים, ללא כל תשלום, אבחון גרפולוגי תעסוקתי אישי, במתחם מיוחד שאויש על ידי צוות מומחים בראשות הגרפולוג הנודע אלעד שמאע. לקראת סיום היריד נערכה הגרלה על שני מחשבים ניידים מתקדמים ומסוננים לצורכי פרנסה, כאשר ראש העיר, הרב ישראל פרוש, התכבד להכריז את הזוכה הראשון מבין משתתפי היריד, ומנכ"ל 'מיזם למעשה' מר מתי פיירמן הכריז את על הזוכה השני, גם הוא מתושבי אלעד שהגיע ליריד הפרנסה הגדול.

מתי פיירמן, מנכ"ל 'מיזם למעשה' המפעילה את מרכזי מפתח בדרום ובמרכז הארץ, הדגיש כי מעבר לסיוע המידי למחפשי עבודה שהגיעו ליריד הפרנסה, המטרה הייתה לחשוף בפני קהלים רחבים את שירותי מפתח המוצעים ללא כל תשלום.

"שמחנו להציג בפני מאות המשתתפים גם את  מגוון השירותים והכלים המקצועיים המוצעים עבורם במרכז מפתח, כולל שוברי מימון לקורסים והכשרה מקצועית, מענק ההתמדה של עד 1,700 ₪ שמשרד הכלכלה מעניק למשתתפים שהושמו והתמידו במקום העבודה החדש, ועוד מגוון שירותים, קורסים וסדנאות המוצעים למשתתפים, ללא כל תשלום, בדרך להצלחה בעולם העבודה. היריד הינו המשך ישיר ליריד הפרנסה המוצלח שקיימנו בתחילת החודש באשדוד, בו השתתפו מאות רבות מתושבי העיר, ובימים אלו אנו נערכים לירידים נוספים גם בפתח תקווה ובערים נוספות, במטרה להגיע לקהלים רחבים ככל האפשר ולתת להם מענה מקצועי בדרך להצלחה בעולם התעסוקה", דברי מתי פיירמן.

שלום בוקובזה, מנהל הדרכות וקשרי מעסיקים הוסיף כי:

"התעקשנו שהמשרות שיוצגו ביריד יהיו איכותיות ומגוונות, בנוסף למגוון מסלולים להכשרה מקצועית מעשית, כך שהשילוב ביניהם ישתלם מבחינת השכר המוצע הגבוה מהמשרות המוכרות. שמחנו על ההיענות הגבוהה מצד המעסיקים, בהם חברות מובילות וידיעות במשק, להשתתף ביריד, וכבר בימים אלו אנו עובדים על השלמת תהליכי השמה לעשרות משתתפים שהחלו את התהליך ביריד הפרנסה. בנוסף למשרות שהוצעו ביריד, במרכזי מפתח מאגר ענק של משרות עדכניות בתחומים שונים בהתאם לצורכי המשתתפים".

הרב פנחס גרוס, מנהל מרכז מפתח – מרחב אלעד סיכם בשביעות רצון את היריד המוצלח. "זכינו ב"ה להצלחה גדולה ביריד הפרנסה, הודות להיצמדות להוראות והדרכות רבני העיר שליט"א, לאורם ובהכוונתם אנו פועלים, לצד שיתוף הפעולה ההדוק עם ראש העיר ועיריית אלעד כולה. בימים אלו אנו מנתחים את רשימות המשתתפים ביריד, כאשר כ-75% מהם הינם משתתפים חדשים לחלוטין. אלו משתתפים שעד היום לא נחשפו לשירותי מפתח, והודות ליריד נוכל להעניק גם להם את ההכוונה המקצועית והסיוע האישי בדרך לפרנסה בכבוד. אנו שואבים סיפוק רב מהעובדה שעד היום למעלה מאלף משפחות באלעד! נעזרו על ידי הצוות המסור של 'מפתח אלעד' ומתפרנסות בכבוד במשרות מכובדות ההולמות את אורח החיים החרדי, ועוד היד נטויה להרחיב בס"ד את הפעילות לטובת מחפשי העבודה".