חדש במפתח: קורס ייחודי ללימוד כתיבת סת"ם. הקורס משלב הלכה ופרקטיקה, ומיועד לגברים בעלי רקע תורני ולבוגרי ישיבות.

על תכנית הכשרת סופרי סת"ם

התוכנית תועבר על ידי מומחים בתחום, בשיתוף מכון בית אל. במכון מומחי הוראה הבקיאים בהלכה ובכתיבה, עם תמיכה אישית לאורך הקורס וסיוע בחשיבה ארוכת טווח.

התכנית זוכה לתמיכה תורנית נרחבת, כאשר פוסקים רבים נותנים את ידם לתכנית של מכון בית אל. במקביל, תכנית הלימודים אושרה על ידי משרת התמ"ת.

תכנית הלימודים

הקורס יועבר על ידי רבנים מומחים בסת"ם. הוא יכלול 450 שעות לימוד, מתוכם 105 שעות מעשיות והיתר – עיוניות. השעות העיוניות יכללו דיני אותיות וסדרי אותיות והלכות סת"ם. השעות המעשיות יכללו התנסות בתיקון ובתפירה של ספרי תורה ובהכנת מזוזה על פי כתב היד שייבחר. תכנית הקורס, המכונה "שיטת המדרגות" היא שיטה ייחודית המאפשרת לימוד מקצועי המועבר בצורה קלה להבנה מייטבית של החומר העיוני והמעשי.

בסיום הקורס, ייערך מבחן מסכם על החומר עיוני, ופרויקט כתיבה עצמאית של אשת חיל או פיטום הקטורת ושל חלקים ממגילת אסתר.

העומדים בדרישות הקורס ובבחינות יקבלו תעודה רשמית מטעם מכון בית אל, משרד התמ"ת, יד רפאל, לשכת הקודש ואף יוכלו לגשת לבחינות משמרת הסת"ם והרבנות הראשית.

מכון בית אל מספר עובד בשיתוף פעולה עם משרד התמ"ת, צה"ל, וכן עם גורמים ממשלתיים-מכרזי ענק של סת"ם, ומאפשר השמה בפועל של תלמידים מצטיינים מייד לאחר סיום הקורס. עד כה, חלק מבוגרי המכון השתלב במכונים קיימים ובתכנית ממשליות, ואחרים פתחו מכוני הוראה לסת"ם בעצמם ועוסקים במלאכת הקודש מתוך פרנסה מרווחת מאוד.

פרטים נוספים אודות קורס כתיבת סת"ם

קורסים ייפתחו על פי ביקוש והרשמה, במרכזי מפתח ברחבי הארץ (כ-15 משתתפים בקבוצה).

הקורס ממומן לזכאים מטעם הגופים הבאים: משרד הכלכלה והתעשיה (תמ"ת), לשכת התעסוקה, משרד הקליטה משרד הרווחה וקרנות נוספות.

יצוין, כי הכניסה לקורס מותנית בבדיקת התאמה על ידי המכון.