מהו מבחן פילת?

מהו מבחן פילת?

מבחן פילת הוא מבחן ממוחשב, הבוחן כישורים, נטיות תעסוקתיות ואישיות ובא לסייע לכם בקבלת החלטה נכונה לגבי הכיוון הלימודי או התעסוקתי. על מנת לסייע בקבלת החלטה מיטבית, מתקיימת לאחר המבחן הממוחשב פגישת ייעוץ עם פסיכולוג תעסוקתי. מבחן פילת אינו דורשים הכנה מוקדמת.

לעיתים משמש מבחן פילת משמשים ככלי אבחוני למיון עובדים ו/או לקבלת תלמידים למסלולי לימוד שונים. כך שהכרות עם המבחן בסביבה תומכת עשויה להוות יתרון.

משך הבחינה

משך הבחינה הוא כ-4 שעות הכוללים תתי מבחן שונים שמטרתם להעריך קשת רחבה של יכולות על מנת לבחון התאמה למגוון רחב של תחומים.

בתחילת כל מבחן יש חלק של הנחיות והתנסות. פרק זה אינו מוגבל בזמן. ההמלצה היא למצות את שלב זה ולהתחיל בבחינה רק כאשר מרגישים מוכנים. לאחר מכן יופיע מספר השאלות ופרק הזמן המוקצב לתת המבחן הקרוב.

רצוי להשתדל לענות על כל השאלות, לשים לב למגבלת הזמן ולחזור אחורה אם נותר זמן.

אנשים עם צרכים מיוחדים או מבוגרים מעל גיל 45 זכאים לקבל תוספת זמן.

מבחן פילת – מבנה

מבחן פילת מחולק לשלושה חלקים עיקריים: כישורים, נטיות תעסוקתיות ושאלון אישיות לדיווח עצמי.

חלק הכישורים מחולק לבעיות כמותיות ,סדרות חשבוניות, לוגיקה והיגיון, בעיות מילוליות, יכולות פקידותיות ועוד.

חלק הנטיות התעסוקתיות עונה על קשת הנטיות בתחומים: יזמתי, חקרני, ביצועי, אמנותי, חברתי ומנהלי. לכל תחום תחומי לימודים ותעסוקה מתאימים. תוכלו לקבל פלט שאלוני הנטיות שפותח בדיוק עבורכם.

שאלון האישיות המבוסס על דיווח עצמי מתייחס לתכונות וטיפוסי אישיות. בין דפוסי אישיות ותחומי עניין/ מקצועות קיים קשר ולכן חשובה ההבנה של מאפייני האישיות בתהליך קבלת ההחלטה.

ניתוח תוצאות

תוצאות המבחן מופיעות בפלט המגיע לידי פילת.

פסיכולוג תעסוקתי של פילת יפגוש אותך לניתוח התוצאות, לקבלת משוב, לעיבוד התוצאות ולפגישה מעמיקה בה תחליטו יחד עם כיווני ההמשך.

בפגישה חשוב להעלות צרכים, רצונות, אילוצים, מוטיבציות וחלומות. יחד תחברו את כל הפרטים לכדי החלטה על כיווני ההמשך. לפי הצורך תתאפשר פגישה נוספת.

מאמרים נוספים

אנחנו מזמינים אותך לפגישה עם צוות המומחים של מפתח
נשמח לעמוד לרשותך, צור קשר