מהי פגישת אינטייק ומדוע היא חשובה?

מהי פגישת אינטייק ומדוע היא חשובה?

העבודה המשותפת במפתח מתחילה בפגישת היכרות המכונה 'פגישת אינטייק' בפגישה זו מקדם התעסוקה של מפתח עורך את ההכרות עם המשתתף ועם צרכיו, ממציג בקצרה את שוק העבודה וגם את מפתח ואת השירותים הניתן דרכה. איך מתנהלת פגישת אינטייק?

תיאום ציפיות

השירותים הניתנים במפתח הם רבים ומגוונים. בתחילת העבודה המשותפת, חשוב להכיר את שירותי מפתח וגם את ה-"אני מאמין שלו". במפתח מאמינים בנתינת כלים למציאת עבודה, אך בשונה מחבורת השמה, כאן המטרה היא לא רק למצוא מקום עבודה למשתף אלא בעיקר לשמש כמלווה מקצועי בתהליך החיפוש, הבחירה וההצלחה.

אנו מאמינים ששילוב נכון בעולם העבודה דורש מהמשתתף לעבור תהליך של 'בגרות תעסוקתית'. להיות ריאלי בציפיותיו, ממוקד וברור ביעדיו, גם אלה לטווח הקצר וגם אלה לטווח הארוך. לצורך כך נדרשת 'עבודה פנימית' מסוימת, ובדיוק בשביל זה – אנחנו כאן למענכם.

טופס אינטייק

כהקדמה לפגישה, המשתתף ממלא 'טופס אינטייק' זהו טופס המכיל מידע כללי כמו מצב משפחתי, עבודות או תעודות קודמות אם ישנם וכדומה. טופס האינטייק מועבר למקדם התעסוקה שמקבל באמצעותו מפה ראשונית על המשתתף.

נטיות תעסוקתיות

לטווח ארוך, השיקול העיקרי בבחירת מקצוע חייב להיות אהבה וחוש לתחום העיסוק. בפגישת אינטייק המשתתף ומקדם התעסוקה לומדים להכיר באמצעות שיחה ומבחן ממוחשב את הנטיות התעסוקתיות של המשתתף, לזהות את תחומי העניין שלו ולקבל תמונה ראשונית על שוק העבודה ואפשרויות ההשכלה וההכשרות בתחום זה..

בניית תכנית עבודה ראשונית

תכנית העבודה מתבססת על המצב הנוכחי של המשתתף ועל החזון שאליו הוא שואף. אילו תחנות יצטרך המשתתף לעבור בדרך לעבודה האידיאלית מבחינתו.

תחנות אפשריות הן: אבחון מקצועי בדרך לבחירת מקצוע, כתיבה ועיבוד של קורות חיים, עריכת תחקיר משרה, רכישת השכלהוהפניה להכשרות או למלגות שונות, הכנה לראיון עבודה או למרכזי ההערכה, השגת משרת פתיחה רלוונטית לקידום עתידי, קידום תעסוקתי ועוד.

שיעורי בית

בדרך כלל, פגישת אינטייק תסתיים עם 'שיעורי בית': נקודות לחשיבה, להתייעצות ולבירור לקראת הפגישה הבאה. הרבה מההתקדמות ובבירור הפנימי מושג לא רק בזמן הפגישה אלא כאשר השיחה 'שוקעת' ומחלחלת פנימה, ואז צצות תובנות, רעיונות ואפיקים חדשים בדרך להצלחה.

דרך צלחה!

כתיבת תגובה