עשור למפתח: משתתפים מספרים על השתלבות בשוק העבודה

עשור למפתח: משתתפים מספרים על השתלבות בשוק העבודה

מפתח מעניקה זה עשור שירות מקצועי למגזר החרדי, במטרה לסייע לאלה שמעוניינים ללכת בנתיב הפרנסה והעבודה, לעשות זאת באופן שהולם את כישוריהם ויכולותיהם באופן מיטבי ומותאם לשוק התעסוקה. מפתח מתייחד בצוות הדרכה מקצועי שמגיע כולו מתוך המגזר החרדי, וברגישות תרבותית וערכית מצליח להיות גשר תעסוקתי, ולהעניק התבוננות מערכתית על שינויים בשוק התעסוקה ועל איכות העבודה במרכזים.

משרד הכלכלה מאפשר למרכזי מפתח לפעול על פי ערכיהם, אך מפקח על המקצועיות התעסוקתית באופן הדוק, כדי שהמקצועיות תהיה מקסימלית והשירות – לא פחות ממעולה. משרד הכלכלה ערך סקר איכות ושביעות של הפעילות במרכזים, ובדק גם את התוצאות והיעדים, עד כמה החשיפה למפתח הועילה למשתתפים למצוא עבודה מיטבית עבורם. להלן התוצאות.

מפתח להשתלבות עצמאית בשוק העבודה

למעלה משליש מהפונים מדווחים על הרחבת הכלים והידע שלהם באיתור ובהשתלבות עצמאית בשוק העבודה – בהכנתקורות חיים (38%), הכנה לראיון עבודה (37%), מידע איך לחפש עבודה (35%), מידע על שוק העבודה (34%) או רכישת כלים לפתיחת עסק עצמאי (6%). חלק קטן מהפונים מדווחים על סיוע ישיר להשתלב בשוק העבודה במציאת עבודה (14%)

הכשרה והשכלה לפרנסה בכבוד

כרבע מהפונים מדווחים על הזדמנויות להרחבת ההון האישי וההזדמנויות לרכישת הכשרה מקצועית ואקדמית המסייעות ברכישת עבודה ההולמת את כישוריו ומשאביו האישיים, כולל היכרות עם אפשרויות להשתלב בלימודים גבוהים (27%), במסגרות להכשרה מקצועית (14%) או רכישת ידע באנגלית (9%).

להצליח בעבודה

מפתח מסייע גם לאלה שכבר עובדים אך מעוניינים לשפר את תנאי ההעסקה, כלומר קידום תעסוקתי, שכולל שיפור מצב הפונה במקום העבודה הקיים (13%). כעשרה אחוז מהפונים מדווחים על שיפור ברווחתם הכלכלית בעקבות החשיפה למרכזי ההכוון – 19% אצל העובדים ו6%- שאינם עובדים.

הכתבה מבוססת על עבודתם של : מלחי, אסף וליפשיץ, חן (מרץ 2015). הערכת מרכזי הכוון לתעסוקה לאוכלוסייה החרדית. משרד הכלכלה.

מאמרים נוספים

אנחנו מזמינים אותך לפגישה עם צוות המומחים של מפתח
נשמח לעמוד לרשותך, צור קשר