מלגות ללימודים אקדמאיים: קרנות המסייעות לאקדמאיים חרדים

מלגות ללימודים אקדמאיים: קרנות המסייעות לאקדמאיים חרדים

לימודים אקדמיים דורשים משאבים רבים ויקרים: זמן, כסף, יכולת התמדה, עיקביות ואחריות אישית. עם זאת, פניה ללימודים אקדמאיים מאפשרת עיסוק בשלל מקצועות חופשיים, שיפור בתנאי השכר והתעסוקה ועוד.

על מנת להקל את העול הכלכלי בעת הלימודים, יש הרבה קרנות שמציעות השתתפות בשכר הלימוד. יש קרנות חברתיות שמתנות את המילגה בפעילות למען החברה (כגון חניכת ילדים מתקשים, עולים חדשים וכו' במשך זמן מסויים בשבוע). יש קרנות שמסייעות על פי קריטריונים של מוצא ועדה, יש קרנות למצטיינים ויש קרנות למתקשים. בדרך כלל המכללות והאוניברסיטאות מעוניינים לרכז ולסייע לסטודנטים למצוא את המימון המיטבי הנחוץ, ותמיד כדאי להתייעץ עימם על קרנות כלליות אלה.

לחרדים, יש כמה קרנות שמסייעות ונותנות מילגה לסטודנטים המעוניינים ללמוד לימודים אקדמאים. מפתח עובדת בשיתוף פעולה עם כמה מהקרנות האלו, ומפנה לקרנות נוספות בהתאם לפרמטרים אישיים.

הנה סקירה על שתי הקרנות שהמשמעותיות ביותר, נכון ליולי 2016:

קרן קמח

קרן קמ"ח – קידום מקצועי חרדי, שמה לעצמה למטרה לאפשר לכל אדם חרדי המעוניין בכך לקבל הדרכה, ייעוץמימון לימודיםועזרה בהשמה על מנת להקל את כניסתו לעולם העבודה ולפרנס את משפחתו בכבוד. קרן קמח נותנת שירותי אבחון ומאפשרת בקשת הגשה למלגה של עד 80% מגובה הלימודים. במקצועות מסוימים ניתן לקבל גם מלגת קיום לזמן הלימודים. לאחרונה זכתה קרן קמח במכרז של הות"ת למתן מלגות לימודים לאוכלוסייה החרדית.

לאתר קמח >

עמותת ידידות טורונטו

קרן ידידות טורונטו קמה מיסודה של קרן פרידברג הקנדית. תכנית 'חרדים באקדמיה' נותנת מלגות המיועדת לגברים חרדים בוגרי ישיבות בגיל 20-40, המעוניינים לרכוש תואר אקדמי במוסדות המובילים להשכלה גבוהה בישראל. במסגרת הלימודים מקבלים הפונים מעטפת תמיכה וליווי במסלול לימודים אקדמי, החל משלב ההכוונה ובחירת תחום הלימודים ועד להשתלבות מיטבית בשוק התעסוקה. יש בקרן כמה מסלולים של תמיכה, בהתאם לקריטריונים של הקרן.

לאתר הקרן >

לפרטים נוספים ולסיוע בהתאמת המילגות ניתן לפנות למרכזי מפתח >>

מאמרים נוספים

אנחנו מזמינים אותך לפגישה עם צוות המומחים של מפתח
נשמח לעמוד לרשותך, צור קשר