נאום מעלית

תמונה ראשית מאמר - נאום מעלית

דמיין לעצמך שאתה נכנס למעלית, ובתוכה אתה מזהה מנכ"ל של ארגון גדול שאתה מעוניין להשתלב בו כעובד. יש לך פחות מדקה להציג את עצמך ולבקש את המשרה הנחשקת. מה תספר על עצמך? כיצד תוכל לשדר, כי אתה האיש המתאים ביותר עבור הארגון?

בתהליך המיון למשרות, לא אחת מתבקשים המועמדים למשרה להציג את עצמם. הצגה עצמית זו דורשת מיומנות גבוהה, המשלבת יכולת ביטוי, תמצות, שיווקיות והבחנה בין עיקר לטפל.

דמיין לעצמך שאתה נכנס למעלית, ובתוכה אתה מזהה מנכ"ל של ארגון גדול שאתה מעוניין להשתלב בו כעובד. יש לך פחות מדקה להציג את עצמך ולבקש את המשרה הנחשקת. מה תספר על עצמך? כיצד תוכל לשדר, כי אתה האיש המתאים ביותר עבור הארגון?

נסה להתאמן על נאום מעלית עבורך. כשתוכל לשתף אחרים בנאום המעלית שלך באופן זורם, בטוח ומשכנע, סביר להניח שתהיה מוכן לעמוד בפני ראיונות עבודה, מעסיקים וחברות השמה.

מה כדאי להציג בנאום מעלית?

כתוב לעצמך את התשובות לשאלות הבאות:

איזה ניסיון תעסוקתי, ידע מקצועי והשכלה רלוונטיים לתפקיד יש לי?

מתוך הניסיון הרלוונטי שיש לי, ממה נהניתי ביותר בעבודתי?

מה היתרון שלי על פני אחרים בתפקיד שאני מתמודד עליו?

כיצד לבנות נאום מעלית משכנע?

הצגה עצמית תתחיל בהצגה של שמך, מקום המגורים שלך וקצת מידע שחשוב לך לספר על עצמך, כמו גיל או מצב משפחתי. המידע הנוסף אינו חיוני ויש לוודא שלא יפגע בסיכוייך לקבל את העבודה.

לאחר מכן, מומלץ לתאר את הניסיון התעסוקתי הרלוונטי לתפקיד. יש להתחיל תמיד מהתפקיד האחרון כרונולוגית, וללכת אחורה. תוך כדי תיאור הניסיון, רצוי לשלב גם תיאור קצר של דברים מיוחדים שעשית בתפקיד או כאלה שגרמו לך להנאה רבה.

חשוב שמתוך התיאור ניתן יהיה להסיק על תכונות האופי ועל הכישורים שלך, גם בלי שתתארם באופן ישיר. לדוגמה, אפשר לספר, כי בתפקיד האחרון קוּדמת תוך חצי שנה לתפקיד אחר, שהיה לך סיפוק רב מהאתגר שלקחת על עצמך – שיפור בעמידת הצוות ביעדים שהוגדרו להם. מתוך דוגמה זו, המעסיק יוכל להסיק, שמדובר בעובד חרוץ, שנהנה מאתגרים וחותר לעמידה ביעדים ולשיפורם, וזאת בלי שתציין את התכונות האלו באופן מפורש.

רצוי לסיים את ההצגה העצמית במשפט המעיד על ההנעה (המוטיבציה) שלך, כגון: "התפקיד מעניין אותי מאוד"… "קראתי על החברה שלכם באינטרנט וזה מאוד עושה חשק…"

איך מתאמנים על נאום מעלית?

בשלב ראשון, כתוב לך תקציר של נאום מעלית. חשוב שהשפה תישאר קולחת ודיבורית, ולא תהפוך לשפה רשמית וכתובה.

בהמשך, תרגל את הצגת הנאום מול מראה או מול חבר טוב. תוכל להסריט את עצמך ואחר כך לצפות בהסרטה ולסמן את הטעון שיפור.

בהמשך, בקש ממכרים פחות קרובים להאזין לנאום המעלית שלך ולהגיב במשוב מדויק ומפורט.

בהצלחה!

מאמרים נוספים

אנחנו מזמינים אותך לפגישה עם צוות המומחים של מפתח
נשמח לעמוד לרשותך, צור קשר